Nasi uczniowie mieli niesamowitą przygodę z drukiem 3D!
Uczniowie skorzystali z naukowej pomocy, poznając tajniki drukowania na drukarce 3D pozyskanej w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości"
Entuzjazm był ogromny, a niektórzy z nich po prostu się w to wciągnęli – wystarczy spojrzeć na ujęcia ze zajęć!

08.11.2022

DNI NAUKI - prezentacja nowatorskich narzędzi otrzymanych w ramach projektu: LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI
Stanowisko - Okulary ClassVR - wirtualne laboratorium przedmiotowe.
Nowatorskie podejście do nauczania z wykorzystaniem okularów do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. To właśnie tym stanowiskiem mocno zainteresowali się nasi uczniowie poznając historię w trójwymiarowej przestrzeni.
Wizualizacje miejsc w trybie 360°, trójwymiarowe obiekty i złożone struktury ja wyciągnięcie ręki to wszystko przenosi lekcje w zupełnie inny wymiar.
‼️‼️ ŚWIETNA NAUKA PRZEZ ZABAWĘ ‼️‼️

19.10.2022

Dzisiaj mieliśmy fantastyczną lekcję segregacji śmieci w ramach projektu Laboratoria Przyszłości! Na szkolnym korytarzu pojawił się nowy pojemnik do segregacji, który ułatwia nam dbanie o środowisko. Razem uczymy się, jak odpowiednio rozróżniać i wrzucać odpady. Cieszę się, że nasza szkoła angażuje się w takie inicjatywy! ????♻️ #Ekologia #SegregacjaŚmieci #LaboratoriaPrzyszłości

29.09.2022

Dzisiaj mieliśmy fascynującą lekcję informatyki, gdzie używaliśmy klocków LEGO Stax Light w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Studenci pracowali w grupach, aby zbudować interaktywne modele, ucząc się programowania w sposób kreatywny i praktyczny. Ta innowacyjna metoda na pewno rozbudziła ich zainteresowanie technologią!

Sprzęt zakupiony przez szkołę w ramach programu POBIERZ

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wspólną misją inicjatywy jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem programu rządowego jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Otrzymaliśmy wsparcie finansowe, dzięki któremu uczniowie będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Dębiu - 60.000,00 zł

Środki zostaną wykorzystane na zakup wyposażenia podstawowego i dodatkowego z katalogu wyposażenia programu.

Do obligatoryjnego wyposażenia podstawowego należą:

• drukarki 3D z akcesoriami (w tym aplikacjami, slicerami etc.);
  • mikrokontrolery z sensorami, wzmacniaczami, płytkami prototypowymi i innymi akcesoriami;
  • sprzęt do nagrań dla nauki prezentacji swoich osiągnięć (kamery, mikrofony, oświetlenie etc.);
  • stacje lutownicze (do mikrokontrolerów).

Takie wyposażenie z pewnością unowocześni i uatrakcyjni lekcje oraz dodatkowe zajęcia w szkole.