Articles

Projekty edukacyjne w roku szkolnym 2018/19

Ekolandia w zaczarowanym ogrodzie

Otrzymaliśmy informację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, iż nasz projekt uzyskał 23 na 30 możliwych punktów w konkursie dotyczącym Programu dotacyjnego "EKO EDUKACJA". Celem programu jest promowanie edukacji na rzecz rozwoju oraz działań pro-ekologicznych.
W ramach projektu "EKOLANDIA W ZACZAROWANYM OGRODZIE" w naszym "Zaczarowanym orgodzie" znajdą się drzewa i rośliny chronione w Polsce, a o ich wyborze zdecyduje specjalista z Nadleśnictwa Opole. Wskazane rośliny zostaną opisane w gablocie, która stanie przed ogrodem, a monitor interaktywny, który otrzymamy w ramach projektu pomoże uczniom w przyswajaniu wiedzy, uatrakcyjni lekcje przyrody.

SZKOLNE PRZYGODY GANGU SŁODZIAKÓW

Tak popularny wśród dzieci GANG SŁODZIAKÓW zawitał również do naszej szkoły

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka - pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację dlatego Sowa - Zosia, jeżyk- Jerzy, zając - Zuzia, lis - Lucek, bóbr - Borys i ryś - Rysio zachęcać będą klasy I-III do codziennego czytania.

Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Drodzy Rodzice!

Zapewne nie trzeba Was przekonywać o tym, jak ważne jest rozbudzanie zamiłowania do czytelnictwa wśród naszych najmniejszych pociech. Każdy a nas wie, że dzieci uwielbiają poznawać i śledzić losy ulubionych bohaterów bajek, opowiadań i innych utworów literacich. Już od najmłodszych lat lubią być wprowadzane w świat fantazji, litaratury i pozytywnych emocji płynących z książek. Poprzez głośne czytanie dziecku, kształtuje się u niego umiejętność uważnego słuchania, a także rozwija się jego samodzielność i kreatywność.

Dlatego nasze przedszkole postanowiło w nowym roku szkolnym 2018/2019 wstąpić do

międzynarodowego projektu edukacyjnego pt:

„Mały Miś w świecie wielkiej literatury”

Celem głównym projektu jest rozwijanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą.

Cele szczegółowe projektu to:

• zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych,

• tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela,

• wprowadzenie dziecka w świat literatury

• budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną,

• przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych,

• rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności dzieci,

• rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli,

• kształtowanie postaw patriotycznych dzieci,

• włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego,

• promocja przedszkola,

• rozwijanie współpracy między nauczycielami.

Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2018/2019.

W ramach powyższego projektu, dzieci z grupy Skrzaty, będą brać udział w następujących modułach:

• Mały Miś – czytające Przedszkolaki

• Mały Miś uczy samodzielności

• 100-lecie niepodległości: „Pokaż radość Przedszkolaku”!

• Kulinarne warsztaty z Małym Misiem

• Mały Miś i Dzień Bezpiecznego Internetu