Articles

Wyżywienie

Szkoła zapewnia uczniom możliwość spożycia:

PRZEDSZKOLE – trzech posiłków dziennie w tym śniadanie, obiad (ciepły posiłek z dwóch dań), podwieczorek.

SZKOŁA - jednego ciepłego posiłku dziennie.

Obiady dla naszych dzieci przygotowujemy samodzielnie, korzystając z własnego zaplecza kuchennego. Nowoczesna kuchnia urządzona jest zgodnie z wymogami Sanepidu.

Pamiętamy o wysokiej aktywności dzieci w ciągu dnia. Przygotowujemy posiłki zbilansowane, o wysokich wartościach odżywczych i energetycznych. W dziecięcym menu uwzględnimy także indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci np. alergików i niejadków. Posiłki będą każdego dnia urozmaicane, zawsze świeże i estetycznie podane.

Menu będzie ustalane w zależności od pory roku, a aktualny jadłospis cotygodniowo wywieszany jest na szkolnej i przedszkolnej tablicy informacyjnej i na stronie internetowej.
Dzieciom zawsze zapewnimy taką ilość jedzenia, jakiej potrzebują.

W świetlicy realizowany jest program „Mleko w szkole”. Mleko zwykłe może pić bezpłatnie każdy uczeń, a mleko smakowe lub jogurt za niewielką opłatą. Program ten finansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

W tym roku szkoła zgłoszona została do programu „Owoce w szkole”. Owoce i soki owocowe dostaje 2 razy w tygodniu 25 uczniów klas I-III.

Karta zgłoszenia dziecka na żywienie: POBIERZ PDF